Dzień Kobiet

Post

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji już po raz trzeci Gminne Centrum Kultury w Drelowie, zorganizowało wyjątkowe spotkanie , którego ideą było podkreślenie roli kobiety w społeczeństwie, podziękowanie jej za codzienny trud oraz podarowanie chwili relaksu.

W bogatym programie uroczystości każda z pań mogła odnaleźć coś dla siebie.
Publiczność wysłuchała koncertu zespołu Black Orange, prezentującego szeroko pojęty blues z domieszką funky i jazzu. Zespół w składzie: wokalistka Maja Rynn, gitara basowa Artur Rynn, gitara Krystian Rybaczewski, gitara Paweł Wiśniewski i perkusja Maciej Firlej, zaprezentował kilka utworów muzycznych, w tym autorskie, takie jak „Obrazy”, „Mars”, „Podróż” czy „Cień”.

Natalia Żurkowska i Magda Piesta, konsultantki firmy dōTERRA przeprowadziły warsztaty z aromaterapii. Zaprezentowały podstawowe olejki wchodzące w skład domowego niezbędnika, opowiedziały o ich właściwościach i bezpiecznym zastosowaniu.

Swoja wiedzą i bogactwem doświadczenia podzieliły się przedstawicielki Gabinetu Kosmetyki Profesjonalnej „Kobieteria” z Międzyrzeca Podlaskiego. Przy stoisku panie skorzystały z bezpłatnego badania skóry oraz porad z zakresu urody i pielęgnacji twarzy i ciała. Właścicielka gabinetu Małgorzata Krupska ufundowała 11 voucherów na zabiegi w międzyrzeckim gabinecie kosmetycznym, które były nagrodą w przeprowadzonym przez organizatorów uroczystości krótkim quizie o tematyce gminnej.

Ważnym punktem programu był pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez Damiana Gosia i Michała Kołkowicza, druhów z jednostki OSP KSRG Drelów, którzy zaprezentowali jak prawidłowo reagować w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń, jak używać defibrylatora oraz do czego służą numery alarmowe i jak poprawnie zgłaszać zdarzenia.

Czy jesteśmy uzależnieni od kawy? Na to pytanie odpowiedzieli nam bariści Justyna i Jakub Jakubowscy, założyciele Kawiarni i Herbaciarni Artystycznej „Kofi@Ti”w Radzyniu Podlaskim, którzy pozwolili nam odkryć na nowo smak i aromat kawy. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się jak poprawnie zaparzyć kawę aby wydobyć z niej najcenniejsze walory smakowe.

Tekst: GCK /Międzyrzec.info
Foto: Aleksandra Lewczuk – GCK w Drelowie

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Musisz byc zalogowany/a aby mc komentowac.

Google+